Anne Hathaway

30. září 2007 v 13:18 |  Stars

ANNE HATHAWAY

Životopis:
Herečka, která má jméno po manželce Williama Shakespeara se narodila v New Yorku v rodině právníka Gerarda Hathawaye a herečky a zpěvačky Kate Hathaway. Anne má dva bratry, staršího Michaela a mladšího Toma, který se také pokouší prorazit ve filmové branži. Přesto, že se narodila v Brooklynu, jako malá vyrůstala v New Jersey. Studovala Millburn High School. Nejdříve se chtěla prosadit na poli divadelním, nakonec ale místo na Broadway zamířila do seriálu GET REAL. Protože seriál úspěchy zrovna neslavil, natáčení po roce skončilo a Anne hledala další příležitost, kde by prokázala svůj talent.

V roce 2001 dostala nabídku zahrát si v romantické komedii DENÍK PRINCEZNY. Roli získala hlavně díky své přirozenosti. Při konkurzu totiž omylem spadla z židle přímo před režiséra Garryho Marshalla a ten usoudil, že by postavu zakřiknuté Mii ani nemusela moc předstírat a rovnou ji přijal. Tato role znamenala průlom v její kariéře. Poté se objevila v moderní pohádce ZAKLETÁ ELLA či v dramatu NICHOLAS NICKLEBY. Kvůli natáčení druhého dílu DENÍKU PRINCEZNY musela odmítnout roli ve filmu FANTOM OPERY.

V roce 2005 vyfoukla herečce Sienně Miller postavu Lureen v oscarové ZKROCENÉ HOŘE. Pak přišla nabídka z úplně jiného soudku a sice zahrát si v komedii ĎÁBEL NOSÍ PRADU a protože vždy toužila zahrát si po boku Meryl Streep, neváhala ani vteřinu. Film byl kasovně velmi úspěšný, aby také ne - předlohou pro film se stal bestseller spisovatelky Lauren Weisberger se stejnojmenným názvem. Anne se na roli připravovala několikatýdenní stáží v aukční síni Christie's.

Herečka miluje New York a tvrdí, že by nikdy nemohla žít v Hollywoodu, kam si odskakuje pouze na natáčení. Je také zapřísáhlou vegetariánkou. Mezi její nejoblíbenější herce patří Cate Blanchett či Ralph Fiennes. Samotnou Jane Austen ztvárnila v zatím jejím posledním filmu BECOMING JANE. Ze začátku byla skeptická, jestli se na roli vůbec hodí a zda ji má přijmout, ale Ang Lee, režisér snímku ROZUM A CIT ji přesvědčil, aby roli vzala. Narozena: 12. listopadu 1982, Brooklyn(New York, USA) Profese: herečka FILMOGRAFIE:2008 Get Smart Passengers Woman, The 2007 Vášeň a cit 2006 Ďábel nosí pradu 2005 Karcoolka Spoušť Zkrocená hora 2004 Deník princezny 2: Královské povinnosti Zakletá Ella 2002 Nicholas Nickleby 2001 Deník princezny New Princess, A- video film Odvrácená strana nebe 1999 Get real- TV seriál
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama